Kontaky-modul

Přijměte, prosíme, naše pozvání k účasti na konferenci s názvem “Hrozby a příležitosti vzdělávání v pražském prstenci“, konanou pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje, paní Jaroslavy Pokorné Jermanové a radních Jany Plamínkové a Věslava Michalika. Bude se konat 11. dubna 2017 od 9:00 do 16:00 hodin a půjde o jednu z klíčových konferencí o vzdělávání ve Středních Čechách.Navazuje na loni uspořádanou a úspěšnou konferenci „Demografický vývoj v okolí Prahy, kapacita ZŠ a MŠ a nedostatek pedagogů“. Konference je určena především zřizovatelům a ředitelům školských zařízení. Pořádá ji MAS Dolnobřežansko ve spolupráci s ostatními zpracovateli Místních akčních plánů pro vzdělávání v okolí Prahy, tedy v „pražském prstenci“.

Na konferenci jsou pozváni pan senátor Jiří Růžička, radní Středočeského kraje, Jan Skopeček a Věslav Michalik a další významní hosté a řečníci.

Cílem konference je opět diskutovat na téma stále se zvyšujících počtů školou povinných dětí a současně personálního zajištění výuky – stejně tak enormního nedostatku učitelů, pedagogických pracovníků a asistentů. Opodstatněné obavy platí, a to nejen po stránce prostorových kapacit školských zařízení. S ohledem na novelu školského zákona a nové povinnosti přijímat i dvouleté děti do škol mateřských, se obavy zvyšují.

Chceme popsat všechny hrozby a možná ohrožení školství v prstenci kolem Prahy, ale, a to především, chceme společně hledat možná řešení a příležitosti, jak těmto hrozbám čelit. Existují nějaká řešení? Nalezneme je?

Konference bude mít tři bloky:

    I. blok – „Budou školy bez učitelů?“ | dopoledne
    II. blok: „Už stavíme? Stačí to?“ | dopoledne
    III. blok: „Ve dvou letech do školky. Cui bono?“ | odpoledne

V každém bloku proběhne moderovaná panelová diskuse za účasti zástupců zřizovatelů a ředitelů škol, odborníků z řad akademické obce i neziskového sektoru a příslušných ministerstev, Středočeského kraje a zákonodárného sboru.

Kontakt a přihlášky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Ing. Hana Barboříková
Projektová manažerka
MAS Dolnobřežansko o.p.s.
Kancelář: Pražská 636, 252 41 Dolní Břežany
Tel: +420 603 402 742
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.mas-dolnobrezansko.cz

Náš Facebook

Hledat

Free business joomla templates