Kontaky-modul

Další nadací, kterou vám chceme představit je nezisková organizac Divoké husy, která má trochu jiný přístup k rozdělování prostředků. Nedostanete totiž peníze dopředu, nadace slibuje zdvojnásobit výtěžek benefiční akce až do výše 60.000 Kč, přičemž ale nejmenší podporovanou částkou je aby výtěžek z vaší akce byl alespoň 5.000 Kč.

Nadace vznikla v roce 1997 po sloučení s nadací Civilia, rozdělila celkem více než 300 milionů korun na téměř 1500 různých projektů, finance jsou získávány z prostředků partnerské nadace Wilde Ganzen z Holandska, od dárclů z celého světa, prostřednictvím veřejné sbírky a z výnosů nadačního jmění.

Nadace podporuje aktivity neziskových organizací v sociální a zdravotní oblasti v České republice a také humanitární projekty po celém světě.

Pomáhá organizacím, které podporují děti, dospělé či seniory se znevýhodněním nebo postižením. Nadační příspěvky tak nejčastěji putují do stacionářů, chráněných dílen, hospiců, azylových domů či nízkoprahových klubů.
Nadace Divoké husy je členem Asociace nadací Fóra dárců Nizozemsko-české obchodní komory. Zapojena je také do projektů Dárcovská sms a Daruj správně.

 

Účel využití finančních prostředků:

  • grant (nadační příspěvek) musí být použit pouze na konkrétní účel sloužící přímo klientům předkládající organizace (např. materiál, pomůcky a vybavení, drobné stavební úpravy, ozdravné a vzdělávací pobyty, osvětové materiály apod.) a podléhá závěrečnému vyúčtování
  • čistý výtěžek dobročinné akce není účelově vázán pravidly NDH a nepodléhá závěrečnému vyúčtování. V případě, že účel využití grantu bude odlišný od využití výtěžku dobročinné akce, je příjemce povinen komunikovat tuto skutečnost na veřejnosti při veškeré propagaci benefiční akce
  • pokud poskytnutý grant přesáhne částku potřebnou na krytí schváleného účelu, je třeba po dohodě s NDH určit další způsob využití finančních prostředků. Žádost o rozšíření účelu je třeba podat písemně
  • ke změně účelu může dojít pouze na základě písemné žádosti a jejím schválení NDH

 

Kdo může být příjemcem grantu?

  • nestátní neziskové organizace (občanské sdružení, spolek, obecně prospěšná společnost, ústav, církevní právnická osoba) působící v sociální, zdravotní, charitativní a rozvojové oblasti. 

Kdo nemůže být příjemcem grantu?

      • fyzické ani právnické osoby podnikající za účelem vytvoření zisku
      • státní a příspěvkové organizace
      • právnické osoby, které jsou příjemcem NIF

       

Náš Facebook

Hledat

Free business joomla templates