Kontaky-modul

Projekt: Komunitně plánujeme na Brandýsku

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/16_063/0006597

Anotace projektu:
Obsahem projektu je zavést a vytvořit komunitní plán soc. služeb na část ORP Brandýs nad Labem, kde doposud žádný plán zahrnující část ORP nebyl zpracován. Současně inovovat a zpracovat aktualizaci komunitního plánu pro město Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. Aktualizace tohoto plánu se zaměřuje na nové jevy, které se v území vyskytly, dále dojde k evaluaci dat jako podkladu pro aktualizaci plánu na období 2020 - 2024 a zpracování akčních plánů na roky 2018, 2019 a 2020.

Partneři projektu:
S finančním příspěvkem: Centrum pro komunitní práci Střední Čechy
Bez finančního příspěvku: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
Projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost částkou 3 004 690,- Kč
Termín realizace projektu: 1. 10. 2017 – 30. 9. 2019

Bližší popis projektu:
K čemu je potřebný komunitní plán sociálních služeb? Díky němu zjistíme, jestli nám v pomyslné síti sociálních služeb nechybí služby pro některou část obyvatel, která pomoc potřebuje. Zjistíme stávající systém financování sociálních sužeb na obcích a dáme jim „vodítko“ pro efektivnější financování těchto služeb. Zjistíme i v terénu, kde se vyskytují problémy s drogami, kde chybí osobní asistence pro zdravotně postižené občany a seniory, jakou mají sociální služby kapacitu a dostupnost. Na základě zjištěného vytvoříme komunitní a akční plán sociálních služeb.  Výsledné podklady toho, co je pro občany v části ORP Brandýs nad Labem potřeba vytvoří tedy obce v regionu, poskytovatelé služeb, veřejnost i Středočeský kraj.
Základem komunitního plánu je spolupráce všech cílových skupin projektu, tj. veřejnosti, obcí, osob ohrožených sociálním vyloučením nebo sociálně vyloučených, poskytovatelů sociálních služeb a veřejné správy.


Pokud se chcete zapojit do procesu komunitního plánování sociálních služeb i Vy, kontaktujte vedoucí MAS - Střední Polabí, z.s. nebo koordinátorku projektu.

Vedoucí MAS: Barbora Roušarová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon 774 842 464
Koordinátorka projektu: Petru Pospíšilovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon: 777 783 533

Další články a novinky o projektu

Náš Facebook

Hledat

Free business joomla templates