Kontaky-modul
  1. dubna v odpoledních hodinách proběhlo třetí setkání pracovních skupin k projektu „Komunitně plánujeme na Brandýsku“. Celkem se sešlo 39 účastníků.

Projekt se úspěšně rozjel, a tak jsme prezentovali první výstupy. Mimo jiné jsme se podělili o závěry z dotazníkového šetření se starosty. Sešli jsme se s nimi a zjišťovali jsme, jak pracují s lidmi, kteří se ocitnou v těžkých životních situacích.

Dále jsme se potkali s pracovníky sociálních odborů v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi, v Čelákovicích a v Úvalech. Zajímaly nás jejich profesní zkušenosti, názory či podněty vedoucí ke zlepšení systému.

Zjistili jsme, že nabídka stravování pro seniory je nižší než poptávka, a tak jsme zmapovali možnosti v území. Výsledkem je přehledná tabulka Možností stravování, kde si každý vybere alternativu, která mu nejvíce vyhovuje.

Také jsme sestavili přehled dětských psychologů a psychiatrů působících u nás na Brandýsku. Nabízené služby stále nestačí a jejich kapacitu je nutné posílit.

V pracovní skupině Osob ohrožených sociálním vyloučením jsme zjišťovali možnosti ubytování, vznikl seznam ubytoven. Ubytoven je mnoho, ale  sociální bydlení stále chybí.

V druhé části setkání jsme se rozdělili na jednotlivé pracovní skupiny. Diskutovali jsme na vybraná témata, sdíleli jsme své zkušenosti, hledali jsme nová řešení, která mohou pomoci. Děkujeme za Vaši aktivní účast!

 

Další setkání proběhne pravděpodobně až v druhé polovině září. Pokud se chcete zúčastnit, budeme rádi. Termín setkání vyvěšujeme v dostatečném časovém předstihu na webu města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, MAS – Střední Polabí, z. s. nebo je možné kontaktovat koordinátorku projektu Petru Pospíšilovou, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: +420 777 783 533.

Tabulky zmíněné výše v textu lze získat na vyžádání u koordinátorky projektu.

 

Přejeme Vám krásné prázdniny!

Organizační tým projektu Komunitně plánujeme na Brandýsku, MAS – Střední Polabí, z. s.

 

Fotografie ze setkání

 

Náš Facebook

Hledat

Free business joomla templates