Kontaky-modul

Každý z nás se v průběhu života může dostat do těžké situace a potřebuje pomoc. Důvody jsou různé – zestárneme, jsme nemocní, prožíváme rodinnou krizi či něco úplně jiného. I proto na Brandýsku připravujeme tzv. komunitní plán, který bude nabízet potřebnou pomoc. Aby tento plán odpovídal skutečným potřebám, organizujeme mimo jiné otevřená setkání pracovních skupin. Druhé setkání proběhlo 13. února 2018 v zasedací místnosti MAS – Střední Polabí, z. s. Opět nás potěšila vysoká účast. Diskutovat dorazili představitelé obcí a měst z Brandýska, pracovníci ze sociálního odboru, poskytovatelé sociálních služeb, zástupci z řad veřejnosti, ale i samotní uživatelé sociálních služeb. Podněty a nápady, které na setkání zazněly, slouží právě jako podklad pro vznikající komunitní plán.


Co jsme na tomto setkání řešili?
První téma, které bylo společné pro všechny účastníky, bylo téma informovanosti. Je základem pro dostupnou pomoc. Pokud máme správné informace, pravděpodobnost, že najdeme vhodnou pomoc je vysoká.
Další témata byla pro každou pracovní skupinu odlišná.
V pracovní skupině „Rodina, děti a mládež“ účastníci řešili téma krizové intervence. Skupina diskutovala různé formy řešení, např. kam se člověk, který je v krizi, obrací a jak by bylo vhodné potřebnou pomoc zpřehlednit.
V pracovní skupině „Seniorů“ se řešilo téma dovážky obědů. Připravujeme přehled dodavatelů obědů v celém území Brandýska, který bude pravidelně aktualizován. Seniorům tak rozšíříme možnost volby, kde lze oběd objednat.
Pracovní skupina „Osob ohrožených sociálním vyloučením“ měla jako druhé téma ubytovny v našem území. I když je jich mnoho, jejich kapacity nestačí. Vznikl nápad pro zřízení městské ubytovny či azylového domu, který by umožnil reagovat na potřeby lidí bez přístřeší.
Poslední pracovní skupina „Osoby se zdravotním postižením“ se zamýšlela nad volnočasovými aktivitami pro osoby se zdravotním postižením. Možnosti na Brandýsku jsou, problémem zůstává nízká informovanost v této oblasti.
Všem zúčastněným děkujeme za jejich aktivní přístup a těšíme se na další setkání, které proběhne v průběhu dubna. Pokud máte chuť zapojit se, neváhejte nás kontaktovat.

Fotogalerie


Za MAS – Střední Polabí, z. s., koordinátorka projektu Petra Pospíšilová, tel.: +420 777 783 533,
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Setkání jsou realizována v rámci projektu Komunitně plánujeme na Brandýsku.
Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/16_063/0006597

Náš Facebook

Hledat

Free business joomla templates